Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi

Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi

1.Vize ve Pasaport

Yurtdışına çıkmanın ilk adımı vize ve pasaporttan geçer.Bu nedenle gidiş tarihiniz belli ise ilk önce vize ve pasaport işlemlerine başlamak ile işe koyulun.Pasaport işlemleri alında kolaydır fakat bazı ülkelerde bazen sorun çıkabiliyor.Bu nedenle herhangi bir olumsuz durum oluşması durumunu da göz önünde bulundurursak ilk önce uçak bileti veya otel planlaması yapmadan önce öncelikle vize ve pasaportunuzu ayarlayın.Bunu aylar öncesinden halledin.

2.Kalacağınız Yere Önceden Rezervasyon Yaptırın

Vize pasaport işlemleri ayarlanmasının ardından yurtdışına gittiğinizde en önemli nokta nerede konaklayacağınızdır.Kalacağınız yeri vize işlemlerinin ardından hemen planlamasını yapmaya başlayın.Çeşitli şehir otelleri ve deniz kenarıysa kalacağınız otelin havalimanına yakın veya ulaşımı kolay olması size avantaj sağlayacaktır.Eğer bir otele karar verdiyseniz aynı otel farklı sitelerde farklı fiyatlarda olabilir.Otel fiyat karşılaştırma sitelerinden detaylı bir arama yapın.

3.Uçak Bileti

Uçak biletinizi aylar öncesinden alın.Ucuz uçak bileti alma konusunda Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır ? yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Kısaca belirtmek gerekirse önceden alacağınız uçak bileti size büyük fiyat avantajları sağlar.

4.Bavul Listesi

Konaklama ve uçak biletleri hazır ve artık yola çıkmaya hazırsınız.Bir süre öncesinden yanınızda götüreceklerinizin listesini yapın.Ara sıra tekrar kontrol edin ve almanız gereken şeylerin hepsinin eksiksiz olup olmadığını tekrar dşünün.İnanınki son anda hazırlanan bir bavulda gözden kaçan fakat yanınızda kesin bulunması gereken b,r şeyler unutulur.

5.Operatör Seçimi

Gittiğiniz ülkede size bir hat gerekecektir çünkü yurt dışı tarifeler yurtdışında pek uygun olmuyor.Telefon görüşmeleri veya internet kulanımı için gideceğiniz ülkede hangi opreatörlerin kullanıldığını araştırın ve hangi paketlerin olduğunu gözden geçirin.Bu ayrıntı da size gittiğiniz ülkede fayda sağlayacaktır.Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
..
Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bil Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
..
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
Alışveriş Tutkunları İçin  Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
..
Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidileb Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
..
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
..
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
Paylaş
hazır emlak sitesi
KOPYALA