Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

1.Biletinizi Erken Alın

Hava yolu şirketleri genellikle en ucuz uçak biletleri satıldıktan sonra koltuk sayısı azaldıkça fiyatları yükseltmeye başlıyor.Uçak bileti fiyatları zaman zaman haftalık günlük olarak değişiklik gösteriyor.Hatta anlık değişiklikler olabiliyor.Yoğun seyehat dönemlieri bayram tatilleri okulların kapanmasının ardından gibi dönemlerde daha pahalı oluyor.Uçuş tarihi yaklaştıkça fiyatlar dad-ha da artıyor. En uygun uçak bileti fiyatları 27 hafta öceden belli oluyor. Tarihiniz belli ise mümkün olduğunca uçak biletini erken almak bizim avanajımıza daha ucuz oluyor.


2.Tarihleri esnek Tutmak

Uçak bileti fiyatları gidilecek döneme göre değişiklik gösteriyor.Yine birinci örnekte dediğimiz gibi YIlbaşı Tatilleri , Bayram Tatilleri, Okulların kapanmasından sonraki Haziran Ağustos ayları genellikle seyehat tercih edildiği için otomatikman bu tarihler daha pahalı oluyor.Uçak biletlerini mümkün olduğunca bu tarihler dışında almamız avantajmıza olacaktır.Tarihimiz kesinse ve yoğun dönemlerde ise yine erken dönemde uçak biletini almaya özen gösteriniz.


3.Ucuz fiyatların olduğu dönemlerde satın alma

Hafta sonu uçak bileti almak hafta içine göre daha pahalıdır. Seyehatlerinizi hafta içine uygun olarak planlamanız hafta sonuna göre seyehat etmenizde %10 daha ucuzdur. En ucuz uçak biletleri Çarşamba ve Perşembe öğleden sonrası; bunu takiben yine Salı ve Cumartesi öğleden sonrası geliyor. Havayolu şirketleri uçak bileti fiyatlarını seyehate sın 2 hafta kala %5 yüksetiyor, son bir hafta kala bu oran %30 a kadar çıkıyor. Yurtiçi uçuşlarda en uygun fiyat seyehate 21 gün kalaya kadar oluyor. Seyehat tarihine 28 gün kalaya kadar genelde fiyatlar aynı oluyor. En uygun uçak bileti fiyatları yılın Mayıs ayında oluyor.Ucuz uçak bileti almak için bu verileri ve tarihleri dikkate alabilirsiniz. Bu veriler normal zamanlarda bu şekildedir fakat kongre, festival , olimpiyat vs veya bir bölgede düzenlenen etkinlikler bu durumu değiştirebilir.


4.Bileti Geç Almak

Eğer biletinizi belirtilen tarihlerde alamadıysanız geç alın.Hava yolu firmaları dolmayan koltuklu uçuşlar olması durumunda son dakika fırsatları düzenler.Bazı arama motorları bunları yayınlar, hava yolu firmaları üye platformlara e-mail yoluyla bildirir , fırsat ve fiyat bildirimlerine üye olun.


5.Uçak Bileti Arama Motorlarını kulanın

Uçak bileti bulmak için her hava yolu firmasının sayfasını tek tek dolaşmak yerine bunları bir arada gösteren en uygun ucuz uçak biletini size sergileyen , karşılaştırma yapan uçak bileti arama motorlarını kullanbilirsiniz.Bu arama motorları civardaki uygun otelleri ve araç kiralama firmalarını ve fiyatlarını da bize sergiler.Rezervasyonları ve kiralamaları da arama motorlarından yapınız.


Bunun için önereceğimiz aşağıdaki momondo.com arama motoru en güncel ve uygun fiyatları bize sunar.Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
..
Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bil Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
..
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
Alışveriş Tutkunları İçin  Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
..
Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidileb Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
..
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
..
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
Paylaş
hazır emlak sitesi
KOPYALA