Plajda Çocukları Güneşten Korumanın Yolları

Plajda Çocukları Güneşten Korumanın Yolları

1.Saati Dengeli Ayarlayın

Yaz mevsimi D vitamini açısından bol olsa da Güneşin ışınları yoğun sıcaklarda zararlı oluyor.Çocukları plaja çıkarırken saatinizi dengeli ayarlayın.Özellikle saat 11:00 ile 16:00 arası çocuklarınızı sıcakta tutmamaya özen gösterin.

2.Açık Renkli Kıyafetler Tercih Edin

Çocukların sıcak zamanlarda dışarı çıkması durumunda Güneş ışınlarını çeken koyu renkli giyiler yerine Güneş ışınlarını yansıtan açık renkli giysiler kullanmakta fayda vardır.Çocukların hassas bölgelerini kapatan ve bol, sıkmayan giysiler kullanılmalıdır.

3.Güneş Gözlüğü ve Şapka Kullanın

Çocukların güneş altında kalması çocukları sersem yapar hatta güneş çarpması olabilir.Bu durumu önlemek için açık renli bir şapka ile çocuğun kafasını ve güneş ışını geçirmeyen güneş gözlüğü ile nari gözlerini koruyun. 

4.Bol Su Tüketimi Sağlayın

Her dönemde düzenli su kullanımı önemlidir.Fakat yaz aylarında su ihtiyacı daha fazladır.Biz büyüklerin bile bazen ihmal ettiği su tüketimini çocuklara karşı kesinlikle ihmal etmemeliyiz.Yaz aylarında bol su tüketimi vücut için koruyucudur ve sağlık açısından gereklidir.

5.Güneş Altında Fazla Durmamasına Özen Gösterin

Çocuk vücudu değinziğimiz üzere daha hassastır ve sıcak havalarda dışarı çıkmaması daha doğrudur.Fakat dışarı çıkması durumunda 10-15 dk süreden fazla dışarıda kalmamaları yoğun gölgeliğin olduğu alanlarda korunmalıdır.

6.Güneş Koruyucu Krem Kullanın

Çocuklar genç yaşta sıcağa maruz kalması durumunda vücutta lekeler oluşabilir.İleriki dönemlerde cilt hastalıkları riski çoğalır.Bunun için kullanacağınız güne kremi en az 30 SPF koruma faktörlü olmalıdır ve alerjik içerik olmamalıdır.

7.Suya Dayanıklı Kremler Kullanın

Çocuklar yetişkinlere göre daha hareketli olduklarından su içerisinde sürekli oynamaları zamanla güneş kreminin etkisini yitirmesine sebep olur.Bu nedenle suya dayanıklı kremler kullanmalıyız.2 saat arayla kremi tekrar ugulamanızda fayda vardır.

8.Bebekler İçin

Bebekler için alerjenler bulunan kremleri uygulamak doğru değildir.Özellikle 6 aylık çocukların ciltleri çok narindir ve yoğun gölgenin olduğu alanlarda kalmalıdır.Mümkünse güneşe hiç çıkarılmamalıdır.Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
..
Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bil Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
..
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
Alışveriş Tutkunları İçin  Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
..
Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidileb Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
..
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
..
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
Paylaş
hazır emlak sitesi
KOPYALA