Avrupa'da Vizesiz Giriş yapabileceğiniz 8 şehir

Avrupa\\\\\\\\\\\\\\\'da Vizesiz Giriş yapabileceğiniz 8 şehir

                                                       1.Arnavutluk

Adriyatik kıyılarında doğal güzellikleriyle dikkat çeken ülke Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vizesiz giriş tanımaktadır.Başkent Tiran, Elbansan, Durres ve Vlore gezip görebileceğiniz şehirler arasında yer alır.

         2.Bosna Hersek

Bosna Hersek Osmanlının izlerini taşıyan bir ülkedir.Doğal güzelliklderi ve kış sporlarının meşhhur olduğu ülkede Türk vatandaşları vizesiz olarak 90 güne kadar ziyaret edebilir.Başkent Saraybosna, Unesco Dünya Miras Listesi'nde bulunan Mostar,  ve Neum şehri gezip görülebilecek şehirlerindendir.

          3.Belarus

Kuzeydoğu Avrupa ülkesi olan belarus 1991 yılında bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye öncü destekleyen ülkeler arasında yer almıştır.Bu yüzden ikili ülke ilişkileri oldukça gelirşmiştir ve Türk vatandaşları 30 güne kadar vizesiz seyehat edebilmektedir.Geniş ormanları ve nehirleri ile doğa harikalarının bulunduğu ülkenin başkenti Minsktir.

          4.Gürcistan

Karadeniz kıyısındaki Gürcistan Türk vatandaşlarının pasaportsuz ve vizesiz girebldiği ülkelerdendir ve 1 yıl süreyle kalabilirler.Başkent Tiflis ve Batum en çok ziyaret edilen şehirleri arasındadır.Plajları ve doğal güzellikleriyle turist çeken Gürcistan ekonomik bir ülkedir.

           5.Kıbrıs

Akdeniz'in en güzel kumsallarının bulunduğu Kıbrıs aynı zamanda Akdeniz'in 3. büyük adasıdır.Türk vatandaşlarının kimlik ile giriş yapabildiği deniz, kum , güneş turizmi bakımından oldukça gelişmiştir.Başkent Lefkoşa,Girne ve Gazimauğsa gezip görülebilecek güzel şehirleridir.

          6.Ukrayna

Karadeniz'e kıyısı olan Ukrayna Avrupa'dan oldukça çok turist çekmektedir.Türk Vatandaşları 60 güne kadar vizesiz giriş yapabilirler.

Başkent Kiev, Dinyeper nehri, Odessa ve Lviv şehirleri gezmeye değer yerlerdir.Doğal güzellikleri ve kültürel değereriyle sadece kimliğinizle giriş yapabileceğiniz bir ülkedir.

          7.Karadağ

Doğal güzellikleri ve kale şehireri ile turist çeken Karadağ Adriyatiğin güzel ülkesi ve bir Balkan ülkesidir.Türk vatandaşları 90 gün süreyle giriş yapabilirler.Başkent Podgorica ve Cetinje gezilesi şehirlerdir.

          8.Makedonya

Osmanlı Devleti'nin izlerini halen taşıyan ve kendina has kültürünü taşıyan bir ülkedir.Türk vatandaşları 90 güne kadar olan seyehatlerde vizesiz giriş yapabilir.Başkent Üsküp ,Ohri şehri ve Ohri Gölü gezip görmeniz gereken yerler arasında
Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
..
Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bil Yurtdışına İlk Kez Çıkanlar İçin 5 Önemli Bilgi
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
..
Lezzet Durağı Dünya Mutfakları Lezzet Durağı Dünya Mutfakları
Alışveriş Tutkunları İçin  Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
..
Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidileb Alışveriş Tutkunları İçin Yurtdışına Gidilebilecek 5 Şehir Önerisi
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
..
Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden Tatil Erken Rezervasyon İçin 5 Neden
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
..
Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı Seyahat Etmeniz Gereken 5 Lezzet Durağı
Paylaş
hazır emlak sitesi
KOPYALA